Опубліковано 27 серпня 2024 року, 16:00

Українська техніка для громад: на Дніпропетровщині презентували Каталог національних виробників 
Учасник міжвідомчої наради в ОВА розглядає презентований Каталог виробників української техніки.

В ОВА презентували Каталог виробників української техніки для громад. У ньому представлені автобуси, тролейбуси, електробуси та трамваї. А також різні види прибиральних і дорожніх машин, швидкі та авто для надзвичайників. Загалом понад 250 позицій, аби замовники на місцях могли ознайомитися з наявними пропозиціями. І, зрештою, віддавали перевагу власному виробнику.

В.о. першого заступника начальника ОВА Андрій Кульбач.

«Дніпропетровщина потребує понад 1300 одиниць колісної техніки. Найбільший запит на транспорт для закладів охорони здоров’я та комунальні машини. Необхідні також шкільні автобуси. І важливо, аби замовник робив вибір на користь національного виробника. На це спрямована політика «Зроблено в Україні», бо це дозволить зміцнити країну та фінансову спроможність регіонів», – зазначив в.о. першого заступника начальника ОВА Андрій Кульбач.

До міжвідомчої наради в ОВА долучилися й очільники громад Дніпропетровщини.

Аби ознайомити громади з українськими виробниками, створили каталог їх пропозицій. Це спільна ініціатива Мінекономіки, Федерації роботодавців України та Асоціації міст.

Про важливість вибору на користь національного виробника говорили нардеп Дмитро Кисилевський та ген директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

«Національні виробники більш гнучкі в переговорах, ніж їхні іноземні конкуренти. Наші заводи завжди готові виробляти техніку під конкретні потреби кожної громади. Під час війни велику роль відіграє й доступність сервісного обслуговування та спеціалістів. З цих міркувань громадам варто віддавати перевагу продукції українських заводів, а не зарубіжних», – підкреслив гендиректор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

До розмови запросили надзвичайників, освітян, представників медичної сфери, а також комунальних підприємств.

У презентованому Каталозі понад 250 одиниць різноманітної техніки. Її виробляють десятки підприємств з чотирнадцяти областей країни.

Презентація Каталогу виробників української техніки зібрала повну залу.

«Купуючи українську техніку, громади допомагають одна одній збільшувати доходи місцевих бюджетів. Адже заводи знаходяться на їх територіях і сплачують податки саме там. До того ж промисловість – це офіційна зайнятість, відповідно вони отримують ПДФО», – вважає виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Присутніх ознайомили з Законом про локалізацію. Деталі показували на слайдах.

Автор законодавства про локалізацію Дмитро Кисилевський додав – частка імпорту у публічних закупівлях громад все ще залишається надто великою. Це при тому, що національний виробник зданий забезпечити всі потреби на місцях у комунальній та спеціальній техніці.

Народний депутат України Дмитро Кисилевський.

«Минулого року держава витратила на публічні закупівлі біля трильйону гривень. З них біля 400 мільярдів – на імпорт. Через це бюджет втратив від 100 до 160 мільярдів гривень податків. Цих коштів сьогодні не вистачає ЗСУ. Управління публічними закупівлями в інтересах внутрішніх виробників є ознакою спроможності держави»,  підкреслив народний депутат.

На заході люди ознайомлювалися з пропозиціями національних виробників, які представлені в Каталозі.

Рівно пів року тому Президент Володимир Зеленський оголосив про запуск нової економічної політики «Зроблено в Україні». Її мета – розвиток внутрішнього виробництва, залучення інвестицій для нього та збільшення експорту готової продукції.

Каталог виробників української техніки.






Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux